Ман Юнайтед се развихри в Лига Европа (видео)

Манчестър Юнайтед записа впечатляваща победа с 4:1 над Фенербахче в срещата помежду им от 3-ия кръг в група "А" на Лига Европа. "Червените дяволи" изиграха един от най-силните си мачове от началото на сезона и заслужено взеха трите точки, които бяха от голяма важност срещу пряк съперник за първите две места в групата. Пол Погба и Антони Марсиал вкараха първите два гола от две дузпи в 31-ата и 34-ата минута. След това отново Погба в 45-ата и Джеси Лингард в 48-ата минута добавиха още два гола за англичаните. Почетното попадение за турците пък бе дело на бившия любимец на "Олд Трафорд" Робин ван Перси в 83-ата минута, като публиката го дари с бурни аплодисменти.

Жозе Моуриньо бе направил пълна промяна в предни позиции в сравнение с мача с Ливърпул. Уейн Рууни се завърна на върха на атаката, а подкрепа зад гърба му оказваха Антони Марсиал, Хуан Мата и Джеси Лингард. Промени имаше и на други постове на терена с появата на Майкъл Карик в средата на терена и Матео Дармиан и Люк Шоу в отбрана.

В началото Юнайтед стоеше по-добре, но рядко стигаше до чисти голови позиции. В 24-ата минута Мата центрира опасно за Марсиал, който обаче остана под топката. В 30-ата минута домакините получиха дузпа в своя полза. Карик с прекрасен 50-метров пас намери Мата в наказателното поле, той бе изблъскан в гръб от Симон Кяер и съдията посочи бялата точка. Пол Погба се нае с изпълнението на наказателния удар и бе точен за 1:0.

Само три минути по-късно домакините за втори път си изработиха дузпа в своя полза. този път Марсиал бе изведен на скорост и бе съборен в наказателното поле. Този път той застана зад бялата точка и отбеляза за 2:0.

Фенербахче можеше да се върне в мача в 37-ата минута, когато Соуса направи страхотен рейд в пеналта на англичаните и стерля в близкия ъгъл, но Давид де Хеа реагира прекрасно и спаси.

В 45-ата минута домакините до голяма степен решиха всичко в мача с трети гол. Джеси Лингард получи на границата на наказателното поле и върна за Пол Погба, който с бомбен удар прати топката в мрежата. Още в началните минути на второто полувреме Фенербахче получи и четвърти гол във вратата си. Джеси Лингард със силен удар извън наказателното поле не остави шансове на вратаря за 4:0.

Фенербахче имаше възможност да вкара поне един гол в 60-ата минута, когато Робин ван Перси отправи хубав далечен удар, който профуча до гредата. В 70-ата минута пък Мемфис Депай обстрелва от дистанция вратата на гостите, но доста неточно. В 78- ата минута и Хуан Мата пропусна чудесен шанс да се разпише, след акто бе изведен очи в очи с вратаря, но стреля в него.

В 83-ата минута Фенербахче все пак стигна до почетно попадение. Ван Перси получи чудесен пас успоредно на голлинията и засече топката в мрежата за 4:1. Минута по-късно гостите можеха да стигнат и до втори гол след силен удар на Соуса, но Де Хеа отново показа блестящ рефлекс и спаси. Малко преди края пък Фосу-Менса постави под напрежение Волкан Демирел, който също направи блестящо спасяване.

В карйна сметка Манчестър Юнайтед се поздрави с успеха, като вече има 6 точки и оглаиви класирането в групата. За Фенербахче това бе първо поражение до момента, но след него турците паднаха до 3-ото място с 4 точки.

Манчестър Юнайтед - Фенербахче 4:1
1:0 Погба (31) д.
2:0 Марсиал (34) д.
3:0 Погба (45)
4:0 Лингард (48)
4:1 Ван Перси (83)