ПСВ си изпати от гнева на Байерн (видео)

Байерн (Мюнхен) отнесе доста критики през последните седмици, но днес показа, че да се говори за криза в тима е твърде преувеличено. Баварците разбиха с 4:1 ПСВ Айндховен за втората си победа в група "D" на Шампионската лига, но все още изостават от водача Атлетико (Мадрид). Томас Мюлер, Йошуа Кимих, Роберт Левандовски и Ариен Робен отбелязаха головете за тима на Карло Анчелоти, който продължи рекордната си серия от домакински победи в турнира и те вече наброяват 14. За гостите от Холандия точен беше Лусиано Нарсинг в края на първото полувреме.

Традицията не даваше големи шансове на ПСВ. "Филипсите" имаха една единствена победа в Германия от 18 гостувания, а пък Байерн никога не беше губил у дома от холандски съперник. Освен това, баварците бяха пределно мотивирани да се реваншират пред феновете си след трите поредни мача без пълен успех (два в Бундеслигата и един в Шампионската лига).

Анчелоти не изненада с избора на титулярен състав. В предни позиции действаха Ариен Робен, Роберт Левандовски и Томас Мюлер, а Тиаго Алкантара, Чаби Алонсо и Йошуа Кимих оформиха триото в средата на терена. Сред резервите останаха младоците Кингсли Коман и Ренато Санчес.

ПСВ също нямаше победа в последните си три официални мача, а в холандските медии се прокраднаха предположения, че Филип Коку ще заложи на схема с петима защитници в Мюнхен. Това обаче не се случи. Гостите действаха в атака с Лусиано Нарсинг и Люк де Йонг, а Гастон Перейро и Андрес Гуардадо помагаха по двата фланга.

Още в началото на двубоя Мюлер пропусна добра възможност да открие резултата, а след него и Робен стреля неточно и не можа да се разпише срещу клуба, от който тръгна за големия футбол. В 13-ата минута бранителите на гостите направиха непростима грешка. Те оставиха Мюлер да получи топката на крак след изпълнение на корнер и въпреки че Жерон Зьот спаси първия удар на германския национал, от втория опит топката се озова в мрежата.

Байерн поведе с 2:0 в 21-ата минута. Мюлер и Алаба разиграха по левия фланг, а центрирането на австриеца се отби от съперников футболист и топката описа странна парабола, преди да стигне до главата на застаналия пред самата голлиния Кимих. Домакините продължиха да играят на висока скорост и шансове за гол се откриха пред Левандовски и Робен, но и двамата пропуснаха. За сметка на това, ПСВ се върна в мача с много красиво изпълнение на Лусиано Нарсинг. Крилото на "филипсите" напредна отдясно след пас на Перейро и отправи мощен удар в далечния ъгъл на вратата. Мануел Нойер докосна топката, но не достатъчно, за да я избие в корнер.

Холандците набраха самочувствие и в началото на второто полувреме дори можеха да изравнят, но Люк де Йонг не прояви хладнокръвие. В 59-ата минута Робен се справи с двама защитници и шутира, Зьот успя да избие, но при добавката Левандовски вкара за 3:1. Това беше преломният момент, след който стана ясно, че ПСВ няма да има сили за сензация на "Алианц Арена". Крайното 4:1 оформи Робен в 84-ата минута с едно от малкото си попадения с глава. Заслугата за него бе почти изцяло на Тиаго Алкантара, който перфектно намери съотборника си и той изпревари стража на гостите.

Двата отбора ще се срещнат отново и в следващия кръг, но вече на холандска земя.

БАЙЕРН (МЮНХЕН) - ПСВ АЙНДХОВЕН 4:1 (2:0)
1:0 Т. Мюлер (13)
2:0 Й. Кимих (21)
2:1 Л. Нарсинг (41)
3:1 Р. Левандовски (59)
4:1 А. Робен (84)