Добруджа започна защитата на титлата си с 3:1 над Марек в Дупница

Волейболният шампион на България Добруджа 07 (Добрич) започна с победа защитата на титлата си в Суперлигата. Момчетата на треньора Мирослав Живков удариха като гости Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:1 (25:21, 25:21, 16:25, 25:21) в мач от 1-ия кръг на първенството, игран тази вечер.

Домакините от Марек поведоха в първите минути на първия гейм, но след първото техническо прекъсване шампионите се съвзеха и бързо дръпнаха напред, като не изпуснаха инициативата ди края на гейма - 25:21. Във втората част волейболистите на Добруджа бяха още по-убедителни в изявите си за ново 25:21. Последва отпускане от тяхна страна в третия гейм, което позволи на Марек да намали изоставането си на 1:2 гейма след убедително 25:16. В четвъртата част играта бе равностойна, но след средата й по-концентрирани на полето бяха шампионите от Добруджа, който не позволиха на мача да стигне до тайбрек - поредно 25:21 и 3:1.

Най-полезен за Добруджа стана Жулиен Георгиев с 20 точки (1 блок, 1 ас и 50% ефективност в атака), а Мартин Мечкаров заби още 17 точки (2 блока, 2 аса, 46% ефективност в атака и 17% перфектно посрещане) за победата. За тима на Марек Ангел Велков (1 блок, 1 ас, 53% ефективност в атака и 23% перфектно посрещане) и Станислав Величков (2 блока, 1 ас, 46% ефективност в атака и 14% перфектно посрещане) реализираха 18 и 16 точки, но и това не помогна за успеха.

Във втория кръг на първенство Добруджа приема Пирин (Разлог), който започна с победа вкъщи над Арда (Кърджали) с 3:0 гейма. Дупничани пък ще гостуват на Тетевен Волей, който пък стартира със загуба от Левски също с 1:3 гейма. Мачовете са съответно в понеделник (24 октомври) от 18,30 часа и в събота (22 октомври) от 18,00 часа.

МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) - ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) 1:3 (21:25, 21:25, 25:16, 20:25)
МАРЕК: Константин Нечев 3, Димитър Дулчев 5, Станислав Величков 16, Ангел Велков 18, Венцислав Трифонов 4, Борислав Апостолов 9 - Христо Колев-либеро (Цветелин Цветанов, Йорданов 2)
Старши-треньор: Найден Найденов
ДОБРУДЖА 07: Денимир Димитров 2, Жулиен Георгиев 20, Мартин Мечкаров 17, Трифон Лапков 15, Светослав Арнаудов 3, Илия Петков 12 - Христо Христов-либеро (Димитър Маринков, Христо Енков, Пламен Христосков, Николай Тодоров-либеро)
Старши-треньор: Мирослав Живков.

Статистика: Радослав Асенов (скаутмен на Марек Юнион Ивкони)