Левски удари три греди и се сбогува с ШЛ (видео+галерия)

Отборът на Левски U19 завърши 1:1 срещу турския Алтънорду в мач-реванш от първия предварителен кръг на младежката Шампионска лига. Футболистите на Димитър Телкийски бяха по-добрият отбор на терена, но късметът и гредите лишиха талантите от успех в двубоя.

Все пак "сините" напускат турнира, след като в първия сблъсък тимът загуби с разгромното 0:5 в Турция.  Левски U19 - Алтънорду U19 - UEFA Youth League
Съставът на Алтънорду ще се изправи във втория кръг на турнира срещу юношите на Спарта (Прага), които размазаха с общ резултат 9:0 Младост (Подгорица).

През първото полувреме играчите на Димитър Телкийски бяха по-добрият отбор на терена. Талантливият нападател на "сините" Станислав Иванов уцели на два пъти гредата, а в 42-ата минута след центриране от корнер - Тихомир Димитров, направи резултата 1:0. Така завърши и полувремето.Левски U19 - Алтънорду U19 - UEFA Youth League Втората част отново стартира със сериозен превес за младите играчи на Димитър Телкийски. В 54-ата минута Димитров надскочи всички бранители на Алтънорду, стреля с глава, но кълбото се удари в горната греда. В 80-ата минута Мурат Арслан се възползва от перфектна ситуация и направи резултата 1:1. Това бе и последната любопитна ситуация в двубоя.

Левски - Алтънорду 1:1

1:0 Тихомир Димитров (42)
1:1 Мурат Арслан (80)

Левски: Шейтанов, Павлов, Калайджийски, Боримиров, Иванов, Кабов, Костадинов, Трендафилов, Найденов, Иванов, Юруков

Алтънорду: Йозер, Озтюрк, Фатих Актай, Йозфесли, Акташ, Дурук, Каясой, Шенгюл, Кюлиа, Арслан, Балаккиз