Шампионът Добруджа 07 се стреми към израстване в предстоящия сезон (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Без нито един чужденец и с изцяло млад отбор шампионът във волейболната Суперлига за 2016 година Добруджа 07 няма конкретно поставена цел за класиране във вътрешното първенство и в Шампионската лига. Старши треньорът на тима Мирослав Живков заяви на пресконференция, че е доволен от изиграните 11 контролни срещи в предсезонната подготовка, които са му показали, че състезателите има още много какво да учат и затова не може веднага да се очакват значими резултати от тях.
В пресконференцията взеха участие и трима от играчите - капитанът Христо Енков, Трифон Лапков и Жулиен Георгиев.
Пресконференция на ВК Добруджа
Израстване на отбора - това е водещото в работата на треньора Живков. На състезателите им трябва да трупат опит и самочувствие. Те имат талант, но това не е достатъчно. Целта ми е да изградя индивидуалните им умения в играта, така че след 2 години отборът да стигне върха, обобщи Мирослав Живков.

Драматичната загуба в битката за Суперкупата с 2:3 срещу Нефтохимик 2010 вчера също е ценен урок за специалиста и за самите волейболисти, стана ясно в хода на разговора с Живков.
"Изиграхме 3 абсолютно подредени гейма. Загубихме мача в четвъртия гейм. Отборът на Нефтохимик тотално намали своите грешки, а ние направихме доста грешки", анализира резултата треньорът на Добруджа 07.
"За изпуснатия шанс голямо значение има и отсъствието на трима ключови играчи - Алекс Грозданов, Денис Чавдаров и Димитър Маринков. Грозданов тренира на облекчен режим и включването му в състава щеше да е сериозен риск, поясни Живков. Димитър вече е почти на пълен режим на натоварване, но още не си е възстановил формата. А Денис ще бъде готов след 3 месеца."
Разочарование и болка от загубата срещу бургазлии изразиха и тримата играчи на отбора от Добрич, но гледат бързо да преодолеят преживяното и да се мобилизират срещу силния съперник Ц Марек Юнион Ивкони, който ги чака в Дупница на старта в първенството.
"Ще се опитаме да вдигнем главите", каза капитанът Енков.
Лапков и Георгиев дори предвиждат по-тежък мач отколкото вчера в Пазарджик за Суперкупата. Първенството ще бъде много оспорвано и никакви прогнози не могат да се правят.
"Няма лесен мач, няма задължителни победи", каза треньорът Живков. Той е категоричен, че през последните години интересът към първенството в Суперлигата се повишава и индикатор за това са трансферите.
"Щом нашите играчи попадат в селекцията на западни отбори, значи първенството е качествено", добави старши треньорът на ВК Добруджа 07 Мирослав Живков.

СНИМКИ: ЕМОНА ЦОНЧЕВА, SPORTAL.BG