Шампионът Етър'64 разгроми Ники спорт след силна игра

Шампионът Етър'64 разгроми домакина Ники спорт с 33:14 (12:9) в мач от втория кръг на женското хандбално първенство. Великотърновки стартираха добре двубоя в Сливница и набързо дръпнаха с 3:0, но това им подейства отпускащо и домакините стигнаха до обрат, като успяха да два пъти при 8:7 и 9:8. Хандбалистките на Ники спорт дори можеха да натрупат по-добър аванс, но националката на вратата на Етър'64 Десислава Николова направи страхотен мач, като само през първото полувреме тя спаси шест 7-метрова наказателни удара, а след почивката Николова реализира и гол от собствената си врата.

Великотърновки все пак се оттеглиха с 3 гола преднина на почивката при 12:9, а през врата част стабилизираха играта си и прегазиха съперника. С 8 гола за победителките се отличи Даниела Коцева, а 6 пъти се разписа Силвана Савич. За Ники спорт с 5 гола се отличи Стиляна Павлова. Етър'64 и лидер с пълен актив от 4 точки. Вицешампионът Свиленград излезе на втора позиция също с 4 точки след победа с 34:10 (19:9) над Поморие като гост. Носителят на националната купа Бъки (Габрово) пък спечели в Шумен с 24::19 (13:10) и вече е трети също с 4 точки.