Анже навлиза във форма

Отборът на Анже, който през миналия сезон бе една приятните изненади в Лига 1, показа, че лека-полека навлиза в добра форма и през новия шампионат на Франция. Днес тимът победи с 2:1 при пътуването си до негостоприемна Корсика за гостуването на Бастия. Два гола за успеха отбеляза Фамара Диедиу, който се разписа по веднъж във всяко полувреме. За "сините" отбеляза Тиеви Бифума. Анже вече е с 13 точки и заема осма позиция. Бастия от своя страна е с три по-малко на 13-о място.

Със същия резултат като гост Нант победи Лориен. Ясин Баму и Гийом Жиле бяха точни за "канарчетата", докато Пиер-Ив Амел намали за "мерлузите". Нант е 12-и с 11 точки, докато Лориен е предпоследен с едва шест.

Монпелие се върна на победния път с успех 3:2 над Каен. В герой за тима се превърна Родриг Нинга, който вкара две от попаденията. Другото бе дело на Стийв Муние, който пък бе изгонен в 72-ата минута. За норманците точни бяха Алаедин Яхия и Иван Сантини. Двата тима имат еднакъв акти - десет точки и поделят 14-о и 15-о място.