Барса отпразнува завръщането на Меси с гръмка победа (видео и галерия)

Шампионът на Испания Барселона записа убедителна домакинска победа с 4:0 над Депортиво Ла Коруня в двубой от осмия кръг на Ла Лига. Лионел Меси се завърна с гол (58) за каталунците и изглежда напълно готов за дуела с Манчестър Сити. Рафиня Алкантара реализира две попадения (21 и 36), а Луис Суарес се разписа в 43-ата минута. С успеха "синьо-червените" се отърсиха от загубата с 3:4 от Селта, записана преди паузата за националните отбори.

Лионел Меси и Андрес Иниеста бяха оставени на пейката, а в игра за каталунците влязоха Арда Туран и Рафиня Алкантара. Луис Енрике заложи на схема 3-4-3 предвид контузиите в крайната защита, като Жерард Пике застана в центъра на отбраната. Рафиня, Луис Суарес и Неймар поведоха атаката. Гайска Гаритано разположи 4-2-3-1 с централен нападател Флорин Андоне.

Барселона - Депортиво - 4:0 Още в седмата минута "лос кулес" бяха много близо до откриване на резултата. Рафиня центрира отдясно към непокрития Неймар, който насочи от въздуха, топката се удари в напречната греда, тупна на земята и се озова на главата на Луис Суарес. Уругваецът не успя да я натисне и от четири метра я прати прекалено високо.

Гостите от "Риасор" отговориха в деветата минута с неточен изстрел на Андоне от 20 метра - около метър на гредата. В 14-ата Неймар завъртя топката над стената от 20-метров фал, но сантиметри не му достигнаха да уцели вратата. "Бяло-сините" играеха смело и често владееха топката в противниковата половина или опитваха преса.

Барселона - Депортиво В 21-ата минута публиката на "Камп Ноу" се усмихна, след като Рафиня порази Херман Лукс. Бразилският национал получи пас в наказателното поле от Суарес и от позиция, по-изгодна за подаване към Неймар, реши да стреля и намери пролука между краката на стража - 1:0. В 28-ата Иван Ракитич избра да шутира от въздуха и под ъгъл, пращайки кълбото малко над гредата.

Противно на очакванията, галиският тим често се задържаше с топка в крака в близост до наказателното поле на "лос блаугранас" и създаваше напрежение пред Марк-Андре тер Стеген. В 36-ата барселонци вкараха второ попадение. Неймар центрира от статично положение, Пике стреля с глава, Лукс изби, а Рафиня беше на точното място за добавка - 2:0. Останаха съмнения за засада.

Барселона - Депортиво - 4:0 В 41-ата Луис Суарес шутира покрай близката греда. В 43-ата Неймар хитро подаде с външен към Суарес в наказателното поле, той финтира с тяло и без напрежение насочи в обратния ъгъл - 3:0. Секунди по-късно Лучо тресна и греда, а в края на полувремето негов удар от фал премина близо до целта.

На почивката Луис Енрике замени Луис Суарес с Пако Алкасер. В 55-ата минтуа в игра за испанския шампион се появи Лионел Меси. Любимецът на публиката се разписа едва три минути по-късно. Неймар се отчете с втора страхотна асистенция, а аржентинецът протегна крак и насочи в близкия ъгъл с удар от осем метра - 4:0.

Барселона - Депортиво - 4:0 В 65-ата Депор остана с човек по-малко, след като Лауре удари Неймар с лакът в лицето. В 69-ата Меси намери включилия се Люка Дин, който извади топката за Арда, но турчинът изпусна от прекрасна позиция. В 71-ата и 72-ата минути Пако Алкасер пропиля два изгодни шанса за дебютен свой гол. При първата ситуация той насочи много добре с глава, но Лукс направи страхотно спасяване. След това Пике му подари брилянтна възможност от 10 метра, но бившият нападател на Валенсия шутира в тялото на вратаря.

В 82-ата Меси отправи много тежък удар към близкия горен ъгъл, но Лукс реагира много точно. В рамките на същата минута Жереми Матийо прати топката в мрежата, ала при вдигнат флаг за засада. Повторенията показаха, че такава нямаше. В 92-ата минута Пако Алкасер отново не вкара, след като получи прекрасна топка по земя от Арда Туран, но притиснат от бранител, изкара в аут. В добавеното време Меси получи жълт картон за протест.

Барселона - Депортиво - 4:0 С успеха Барса временно се изкачи на второто място в класирането. В сряда вечер на "Камп Ноу" пристига Манчестър Сити на Джосеп Гуардиола в сблъсък от груповата фаза на Шампионската лига.