Хофе надви Фрайбург и остава без загуба (видео)

Отборът на Хофенхайм продължава да няма поражение от началото на сезона в Първа Бундеслига. В мач от 7-ия кръг на германското първенство Хофе надделя у дома над Фрайбург с 2:1. Попаденията за победителите реализираха Сандро Вагнер (34) и Андрей Крамарич (81-дузпа), а за гостите точен бе резервата Флориан Нийдерлехнер (77).

Вагнер наказа неразбирателство между играчите на Фрайбург в дефанзивен план в 34-ата минута, но в 77-ата Нийдерлехнер се измъкна след дълго подаване от отбраната на Хофенхайм и с техничен удар изравни за 1:1. Само три минути по-късно обаче домакините получиха право да изпълнят дузпа за нарушение на Чаалар Сойюнджю срещу футболист на Хофе. Крамарич с лек удар в средата на вратата излъга стража Александер Шволов и донесе победата на своите.

Хофенхайм събра 13 точки и е пети в класирането към момента, докато Фрайбург е десети с 9. Лидер е Байерн (Мюнхен) със 17, следван от Кьолн с 15, Херта (Берлин) с 14 и Борусия (Дортмунд) с 13 точки.