Бежанец от Гамбия ощастливи Вердер (видео)

Противно на очакванията Вердер (Бремен) надигра Байер (Леверкузен) с 2:1 в късния съботен мач от 7-ия кръг на Бундеслигата и напусна опасната зона. Победният гол беше вкаран от 19-годишния нападател Усман Мане в 58-ата минута. За тийнейджъра това е дебютно попадение в германския елит и идва в четвъртия му мач.

Мане е от Гамбия и преди две години пристигна в страната като бежанец. За него се знае, че е пътувал без семейство си от своята родина. Все още той отказва да разкрие как точно е минавал границите, но едва ли в Бремен някого го интересува това. Африканецът беше наложен след идването на новия треньор Александер Нури, под чието ръководство бременци се отлепиха от дъното.

Сърбинът Златко Юнузович вкара първия гол за Вердер тази вечер в 13-ата минута, но при атака като че ли имаше засада на Мане, която обаче реферите не маркираха. В 27-ата минута друг чужденец в Бундеслигата - Хакан Чалханоолу, намери отлично топката с глава и изравни, затвърждавайки отличната форма в която се намира. В последните си четири срещи за Байер и Турция той има два гола и три асистенции.

Това обаче се оказа моментно избухване на Леверкузен, който като цяло направи доста посредствен мач.

При заучено изпълнение на фал в 58-ата минута Юнузович подаде в наказателното поле, където Усман Мане изпревари всички и заби кълбото зад гърба на Бернд Лено.

До края натискът на гостите не доведе до нищо, а в 90-ата минута Мане пропусна сам срещу вратаря.

С новата си издънка "аспирините" вече изостават на 7 точки от лидера Байерн (Мюнхен). Във вторник отборът приема Тотнъм в Шампионската лига.