Севиля най-накрая дочака победа на чужд терен (видео)

Прекрасен гол на резервата Пабло Сарабия пет минути преди края донесе победата на Севиля с 3:2 при визитата на Леганес в мач от 8-ия кръг на Примера дивисион. По този начин носителят на трофея от Лига Европа излезе начело в класирането поне за няколко часа. Успехът е първи за севилци на чужд терен в първенството от май 2015 година насам.

И този път съдбата беше напът да им обърне гръб, след като те водеха с 2:0 до средата на второто полувреме, но след това допуснаха изравняване в рамките на три минути. Все пак в края се стигна до победното попадение.

Футболистите на Леганес запичнаха по-силно мача и в първия четвърт час централният им нападател Лусиано провали три добри атаки. В 18-ата минута Франко Васкес от състава на Хорхе Сампаоли можеше да бъде изгонен за удар без топка, но съдията прецени, че не е имало нарушение, макар от повторението да се видя, че той като че ли нацели противников футболист.

Това се оказа важен епизод в срещата, защото седем минути по-късно същият този Васкес вкара за 1:0. Голът падна от много спорно положение за засада.

Играчите на Леганес обаче продължиха да са по-опасните на терена и Серхио Рико отрази няколко опасни изстрела към себе си.

Подобно на първата част, тимът на Севиля се възползва от своя контраатака и в 58-ата минута Самир Насри направи 2:0, с което изглеждаше, че всичко е решено.

Нещата обаче не стояха така и между 66-ата и 69-ата минути Тимор и Александър Шимановски възстановиха равенството за радост на феновете по трибуните.

Тогава Сампаоли направи важната смяна, залагайки на Сарабия в 72-ата минута и малко по-късно испанецът реши изхода на сблъсъка с гол за 3:2.

Леганес има 10 точки на своята сметка, като 9 от тях са от успехи на чужд терен. Тимът обаче все още не е пождавал вкъщи този сезон.