Цибулкова отстрани шампионката в Линц

Защитаващата титлата си от миналия сезон Анастасия Павлюченкова отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в австрийския град Линц с награден фонд 250 хиляди долара. Поставената под номер 5 рускиня загуби драматично с 6:7(3), 4:6 срещу втората в основната схема Доминика Цибулкова. Словачката достигна до общо осмия си полуфинал за 2016 година.

Цибулкова, която заема десета позиция в световната ранглиста, водеше с 5:1 в първия сет, но спечели трудно със 7:3 точки едва в тайбрека. Във втората част словашката тенисистка също поведе с 5:1, за да затвори двубоя с 6:4 при третия си мачбол.

На полуфиналите в Линц Доминика Цибулкова, която има две титли през сезона, ще срещне поставената под номер 4 Карла Суарес Наваро. Испанката надигра с 6:4, 4:6, 6:2 чехкинята Дениса Алертова. Третата в основната схема Медисън Кийс (САЩ) победи французойката Осеан Доден с 6:3, 6:3. Американката се възползва от всичките си три възможности за пробив при сервис на Доден и все още не е загубила сет по време на турнира в австрийския град.

На полуфиналите Кийс ще се изправи срещу победителката от двубоя между Гарбине Мугуруса (Испания) и Виктория Голубич (Швейцария).