Кербер "довърши" американка и е на 1/4-финал в Хонконг

Водачката в световната ранглиста Анжелик Кербер (Германия) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в Хонконг с награден фонд 250 хиляди долара. Кербер елиминира Луиза Кирико от САЩ с 6:2, 3:6, 6:2. Двубоят беше прекъснат вчера при 2:1 гейма за германката в третия сет заради дъжд, а при 20-минутното доиграване днес поставената под номер 1 набързо взе три поредни гейма и в последствие си осигури победата.

Така вицешампионката от миналата година Кербер ще срещне за място на полуфиналите осмата в схемата Даря Гаврилова (Австралия), която се справи с Катерина Синиакова (Чехия) с 6:2, 7:5.

Третата поставена Йохана Конта, която в началото на седмицата стана първата британка в Tоп 10 на класацията на WТА след повече от 30 години, се отказа заради травма на коремен мускул и на четвъртфиналите без игра се класира китайката Цян Ван. Следващата съперничка на Ван ще бъде номер 5 Каролин Вожняцки от Дания. Бетани Матек-Сандс (САЩ) надви шестата в схемата Каролин Гарсия от Франция с 4:6, 6:2, 6:4, а на четвъртфиналите очаква мач срещу друга французойка Кристина Младенович, която се справи с японката Нао Хибино със 7:6(5), 6:2.

Ализе Корне (Франция) се наложи над номер 2 Винъс Уилямс (САЩ) с 6:2, 3:6, 6:2 в мач с общо 17 пробива, 10 от които за победителката. 36-годишната американка, полуфиналистка от миналия сезон, навакса изоставане от 1:3 във втория сет, който спечели със серия от поредни гейма, но в решаващата трета част тя допусна пасив от 0:4 и нямаше сили за нов обрат. На четвъртфиналите Корне ще играе срещу защитаващата титлата си от миналата година Йелена Янкович (Сърбия).