100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 1:7

"Кръстоносците" се измъчиха в Андора (видео)

Швейцария запази стопроцентовия си актив в световните квалификации след трудна победа с 2:1 като гост на Андора. "Кръстоносците" пропуснаха доста положени яи позволиха на домакините да вкарат гол в последните минути, но все пак си тръгнаха с трите точки.

Резултата откри Фабиан Шер от дузпа в 19-ата минута, отсъдена за нарушение в наказателното поле на Илдефонс Лима, който получи и жълт картон. Чак в 77-ата минута Адмир Мехмеди удвои, засичайки с глава центриране от корнер на Джердан Шакири. В края на мача резервата Кристиан Мартинес изненада Роман Бюрки с далечен удар и вкара почетното попадение за Андора - първо за тима от началото на квалификациите.

В класирането Швейцария има 9 точки от 3 мача, следват Португалия с 6, Унгария и Фарьорските острови с по 4, Латвия 3 и Андора 0.

АНДОРА - ШВЕЙЦАРИЯ 1:2 (0:1)
0:1 Ф. Шер (19) д.
0:2 А. Мехмеди (77)
1:2 К. Мартинес (90)