Нападател на Порто засенчи Кристиано при ново 6:0 за европейския шампион (видео)

Европейският шампион Португалия постигна втора победа в квалификациите за Мондиал 2018. Отборът на Фернандо Сантош разби с 6:0 като гост Фарьорските острови след хеттрик на Андре Силва. Нападателят на Порто реши всичко с три попадения за 25 минути, а през второто полувреме Кристиано Роналдо, Жоао Моутиньо и Жоао Кансело  сложиха точка на спора. В класирането в група "В" Португалия е на второ  място с 6 точки - три по-малко от лидера Швейцария.

Фарьорите се представяха изненадващо добре от началото на квалификациите и взеха 4 точки от мачовете си с Латвия и Унгария. Португалците пък допуснаха загуба с 0:2 от Швейцария на старта, преди да разгромят с 6:0 Андора след 4 гола на Роналдо. Звездата на Реал Мадрид започна в предни позиции заедно с Андре Силва, а по двата фланга нападаха Рикардо Куарешма и Жоао Марио.
"Лузитаните" откриха резултата на тежкия терен в Торшавн в 12-ата минута, когато притиснат от Кристиано, бранител на домакините отклони топката на пътя на Андре Силва и той спокойно я насочи във вратата. Десет минути по-късно нападателят се разписа отново, този път с глава. Защитниците на Фарьорските острови избиха лошо топката след пробив на Куарешма и Силва се оказа на точното място, за да се разпише за 2:0. Острието на Порто оформи хеттрика си в 37-ата минута след неубедителна намеса на вратаря Гунар Нилсен. Той изби топката след изстрел на Жоао Кансело, но право в краката на Андре Силва и добавката бе безпощадна.
В началото на второто полувреме Нилсен донякъде изкупи вината си и спаси удар на Кристиано Роналдо, но "седмицата" на Португалия не сбърка в 65-ата минута. Попадението бе наистина впечатляващо. Кристиано размени пасове с Жоао Марио и с мощен шут опъна мрежата. До края гостите намалиха оборотите, но реализираха още два гола в последните минути, дело на Моутиньо и Кансело.

В следващия кръг през ноември португалците приемат Латвия.

ФАРЬОРСКИ ОСТРОВИ - ПОРТУГАЛИЯ 0:6 (0:3)
0:1 А. Силва (13)
0:2 А. Силва (22)
0:3 А. Силва (37)
0:4 К. Роналдо (65)
0:5 Ж. Моутиньо (90)
0:6 Ж. Кансело (90)