Погба носи успех на Франция в Амстердам (видео)

Отборът на Франция постигна ценен успех над Холандия с 1:0 като гост в голямото дерби на нашата група "А" в световните квалификации за Мондиал 2018.  Единственият гол в мача отбеляза Пол Погба в 30-ата минута с удар отдалеч. Така "петлите" постигнаха втора победа в групата след 4:1 над България и оглавиха временното класиране със 7 точки, колкото има и Швеция, след боя с 3:0 над България.

Първата възможност за гол беше пред вратата на домакините. Французите спечелиха корнер, изпълнен от Пайе. Ударът на Рафаел Варан с глава обаче мина встрани. Като цяло "петлите" стояха по-добре на терена в началните минути и играта се водеше в полето на Холандия. В 13-ата минута Кевин Гамейро стреля опасно с десния крак, но Стекеленбург спаси.

Две минути по-късно холандците изпълниха ъглов удар, но Гризман отклони топката от първата греда. В 17-ата минута се стигна и до принудителна смяна в състава на домакините. Куинси Промес беше заменен от Мемфис Депай. Постепенно домакините се окопитиха и играта се пренесе в половината на "петлите". В 19-ата минута Дейви Клаасен изскочи опасно, но реферът сигнализира за засада. В 24-ата минута Рафаел Варан спаси "петлите", след като успя да отклони топката под носа на Върджил Ван Дийк в опасна близост до вратата. Отговорът на гостите не закъсня.

Гризман потърси Сисоко, но пръв до топката стигна вратарят Стекеленбург. Последва нов корнер пред вратата на Франция, като отново Варан изпревари Ван Дийк за топката. В 30-ата минута "петлите" стигнаха първи до гол чрез Пол Погба с далечен удар. Това беше седмо попадение за халфа на Манчестър Юнайтед с националната фланелка и първо в тези квалификации, което беше отличен отговор за критиците му.

След попадението французите се опитаха да забавят играта, като задържат продължително топката в свое владение. Попадението ентусиазира близо хилядата фенове от Франция, които започнаха да надвикват домакинската агитка. В края на първото полувреме холандците претендираха за дузпа, но реферът Дамир Скомина подмина претенциите им за игра с ръка на Лоран Косиелни в наказателното поле. Разправиите продължиха повече от две минути, но напразно.

На почивката и двамата треньори не извършиха промени, а очаквано домакините започнаха по-активно и в 47-ата минута Янсен успя да отправи удар към вратата. Холандците владееха повече топката в началните минути на втората част, но французите бяха добре групирани и не им позволяваха да стигат до опасни положения.

В 55-ата минута Франция беше близо до втори гол след комбинация между Погба и Гамейро, завършена от Гризман, но холандците оцеляха. В 62-ата минута домакините бяха близо до изравняване. Клаасен успя да се измъкне от Курзава, центрира в наказателното поле, но ударът на Депай мина встрани. Едва в 75-ата минута холандците успяха да нанесат удар в очертанията на вратата, но това се оказа крайно недостатъчно. В самия край на срещата домакините стигнаха до отлична възможност да изравнят, но Лорис спаси удара на Депай и опази мрежата си от попадение. Така Франция събра седем точки и дели върха с Швеция. Двата тима излизат на 11 ноември на "Стад дьо Франс" в директен сблъсък за първото място в класирането.

Холандия - Франция 0:1
0:1 - Погба 30

Холандия: Стекеленбург, Блинд, Ван Дийк, Брума, Карсдорп, Пропер, Строотман, Вийналдум, Клаасен, Янсен, Промес.

Франция: Лорис, Сидибе, Варан, Косиелни, Курзава, Погба, Матюиди, Сисоко, Гризман, Пайе, Гамейро.