Казанлък със сребро от Балканската купа

Волейболистките на Казанлък завършиха със сребърните медали на турнира за Балканската купа при жените, която се проведе в турския град Чанаккале. Така казалънчанки, водени от треньора Страхил Балов записаха един от най-големите успехи в своята история до сега от създаването на женския тим през 2011 година.

На финала на турнира "розите" бяха отнесени от домакините от Чанаккале с 0:3 (9:25, 15:25, 10:25), като така останаха на второ място, а туркините спечелиха Купата. С това те добиха и право да играят в третия по сила европейски турнир - "Чалъндж къп", в който съперник ще им бъде Левски (София).

"Доволни сме от второто място на Балканската купа", коментира за BGvolleyball.com изпълнителният директор на клуба Деко Григоров. "За първи път играем на такъв отговорен международен турнир. Тимът на Чанаккале е много силен. В България няма отбор, който може да бие този състав. Това е тим, направен с много пари. Но ние направихме много добро представяне. Момичетата не се уплашиха от съперника, което е радващо. Започнахме силно, даже в началото на частите водехме, но после класата на домакините си каза каза думата. Оценявам работота на момичетата като коренно различна от миналата година. Това се дължи на атмосферата, която създаде треньора Страхил Балов. На този етап ние сме доволни  и от момичетата, и от работата, която новият треньор Страхил Балов върши".