Цонга се завърна на корта с победа

Миналогодишният финалист Жо-Вилфрeд Цонга от Франция се класира за втория кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Шанхай (Китай) с награден фонд 5,45 милиона долара. Деветият поставен в схемата Цонга победи Флориан Майер (Германия) с 6:3, 6:2 за 71 минути. За французина това беше първи мач от 6 септември, когато отпадна на четвъртфиналите на Откритото първенство на САЩ. Тогава той се отказа срещу Новак Джокович заради контузия на коляното, след като загуби първите два сета. Цонга, който миналата година отстъпи пред Джокович на финала в Шанхай, наниза 12 аса и направи 3 пробива.

Братята Александър Зверев и Миша Зверев също започнаха с победи участието си в турнира. Александър Зверев победи Джон Иснър (САЩ) с 6:4, 6:2, а Миша Зверев разгроми представителя на домакините Чжан Цзе с 6:1, 6:2 за 56 минути. Канадският квалификант Вашек Поспишил постигна едва деветата си победа за сезона, след като елиминира Иво Карлович със 7:6(5), 6:4 за 80 минути. Във втория кръг Поспишил ще играе с победителя от мача между Григор Димитров и Ришар Гаске (Франция), който е утре.

Миналогодишният шампион и водач в схемата Новак Джокович започва с двубой срещу Фабио Фонини от Италия. За сърбина това ще бъде първи мач след загубата на финала на Откритото първенство на САЩ от Станислас Вавринка.