Шест години от първата световна титла на Лоренсо (видео и галерия)

Днес се навършват шест години от спечелването на първата световна титла за настоящия шампион в MotoGP  - Хорхе Лоренсо. 10 октомври 2010 година е състезанието за Гран При на Малайзия на известната писта "Сепанг" – 15-и кръг от общо 18. Сезонът за пилота обаче е много успешен и три кръга преди края му той си осигурява дебютната титла. След първото отличие дойдоха още две титли – през 2012 и 2015 година, но първата остава най-мила в спомените му.

Денят принадлежеше на младата звезда на Yamaha Хорхе Лоренсо, който потегли от полпозишън и водеше през по-голямата част от състезанието. Испанецът се нуждаеше от класиране в местата до девето, за да спечели титлата предсрочно. В началото на самото състезание в Малайзия Роси се срина до 11-та позиция, но бързо успя да си проправи път след няколко невероятни изпреварвания. Доктора стигна до шестото място само за две обиколки. След това успя да поддържа страхотно темпо и записваше поредица от най-бързи обиколки. Той победи след дълга поредица без успехи, втори на подиума се качи Андреа Довициозо от Honda, а Лоренсо завърши трети. Може би най-приятното му трето място.

Шест години от първата световна титла на Лоренсо

През настоящия сезон шансовете му за първото място са малки, но в края на седмицата той ще направи всичко възможно да си върне втората позиция в генералното класиране от съотборника си Валентино Роси, който е на 14 точки пред него.

Във видеото ще проследите пътя на Лоренсо още от ранните му години до световната титла.