Сърбия сломи Австрия в един от шедьоврите на цикъла (видео)

Сърбия спечели с 3:2 надцакването с Австрия в един от шедьоврите на световните квалификации до момента, който обаче остана в сянката на другите мачове от вечерта. Избраниците на Славолюб Муслин повеждаха на три пъти и в крайна сметка успяха да задържат преднината си, с което събраха 7 точки и са на върха в Група "D" заедно с Република Ирландия.

Двата тима направиха куп пропуски на "Райко Митич" в Белград, като победата спокойно можеше да отиде и при гостуващия тим. Александър Митрович даде ударно начало на сърбите с попадение за 1:0 още в 5-ата минута, но десет по-късно Марсел Забитцер изравни. В 23-ата минута Митрович отново се разписа след още една асистенция на Душан Тадич и домакините поведоха с 2:1.

Ветеранът Марк Янко изравни за 2:2 в 63-ата минута, като при ситуацията имаше засада, която съдиите не видяха. Гол на Тадич в 74-ата минута наклони везните в полза на отбора в червени екипи.

Нападателят на Австрия Марко Арнаутович направи три големи пропуска, като най-фрапантен беше този при 2:2, когато се озова сам срещу вратаря Владимир Стойкович и с глава с гръб към мрежата стреля в гредата. Отделно още в две ситуации стражът на сърбите отразяваше удари в положения едно на едно с него.

Същото беше и на другата врата, където Митрович поне в два случая пропусна да оформи своя хетррик.

Австрия има 4 точки и на 12 ноември ще има тежката задача срещу ирландците във Виена. Няма да е по-леко и на сърбите, които пък ги очаква гостуване на Уелс.

СЪРБИЯ - АВСТРИЯ 3:2
1:0 Митрович (5)
1:1 Забитцер (15)
2:1 Митрович (23)