Италия преживя шок и ужас в Скопие, но измъкна ценни три точки (видео)

Италия губеше от Македония 1/4 час преди края, но успя да покаже характер и да измъкне драматична победа с 3:2 от тежкото си гостуване в Скопие. Андреа Белоти даде аванс на "Скуадра адзура", но бойките македонци, които изиграха много силни 75 минути, стигнаха до пълен обрат в рамките не две минути след голове на Илия Несторовски (57') и Ферхан Хасани (59'). Селекцията на Джампиеро Вентура обаче не се предаде и стигна до успеха след попадения на Чиро Имобиле (75' и 92').

Горан Пандев започна за домакините, а Стефан Спировски замени Милован Петрович. Грациано Пеле, който бе титуляр срещу Ла Роха, бе отстранен от тима заради неуважително отношение към селекционера Джампиеро Вентура. Вместо него днес стартира Чиро Имобиле. Негов партньор в атака бе Андреа Белоти, докато Едер остана на скамейката за началото. Де Роси и Флоренци също бяха сред резервите. Монтоливо е контузен. Верати, Кандрева, Бернардески и Бонавентура  започнаха като титуляри.

Домакините стартираха доста амбицирано и създадоха три възможности в първите 17 минути. Най-добрата от тях дойде след удар от въздуха на Несторовски, след който топката срещна гредата. Преди това - в деветата минута, Кандрева прати топката във вратата на Богатинов, но попадението правилно бе отменено заради засада.

В 23-ата минута гостите най-сетне хванаха македонците на контраатака, Кандрева проби и центрира добре към Имобиле, чиито удар от малък ъгъл бе избит от Богатинов. При последвалия корнер, изпълнен от Бернардески, Белоти засече от въздуха, пращайки топката с десния крак под напречната греда. Това е първи гол на нападателя на Торино за националния отбор на Италия.

В 41-вата отново Несторовски получи страхотна възможност да се разпише, след като бе оставен да стреля от няколко метра с глава, но ударът му бе слаб и Буфон улови без проблем. Минута преди края на първото полувреме пък Бонавентура пропусна да удвои, след като поредното добро центриране на Кандрева го намери на далечната греда. Халфът на Милан не успя да насочи с глава топката във вратата на Богатинов.

В началото на второто полувреме Имобиле пропусна добра възможност за гостите, а в 57-ата минута Верати сгреши и подари топката на Несторовски, който напредна на скорост и не пропусна третата възможност, която се откри пред него - 1:1. Само две минути след това Македония стигна до пълен обрат след нова грешка на италианците. Този път Бернардески загуби топката в средата. Пандев намери Несторовски, а след рикошет топката стигна до Хасани, който стреля по земя от границата на наказателното поле. Буфон също не успя да се намеси добре и топката се озова във вратата му за втори път.

В 72-рата минута Буфон спаси Италия от трети гол след много опасен удар на Мойсов. Три минути след това "Скудра адзура" изравни. Верати намери Кандрева, който обърна към Имобиле. Последният протегна крак и прати топката в далечния ъгъл - 2:2. Италианците наложиха много сериозен натиск след този гол, но Имобиле и Кандрева не успяха да се възползват. Гостите имаха на два пъти и претенции за дузпи, които останаха без резултат. В 89-ата минута Пароло вкара гол, който обаче бе отменен заради много спорна засада. Правдата възтържествува в 92-рата минута, когато Имобиле донесе победата на Италия, след като засече с глава на далечната греда центриране на Кандрева.

Испания и Италия са на върха в подреждането в Група G с по седем точки.

СЪСТАВИТЕ, СТАТИСТИКА И РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!