Ще излезе ли Левски от кризата срещу Берое - отговорът от Николай Костов

С неочаквана схема Испания постигна очакван резултат (видео)

Бившият световен шампион Испания прибави очаквани нови три точки в квалификациите за Мондиал 2018 след победа с 2:0 при гостуването си на Албания в среща от Група "G". Диего Коща (55') и Нолито (63') вкараха за "Ла Роха" под проливния дъжд в град Шкодра. По същото време големият съперник на испанците в групата Италия също изтръгна успеха - срещу Македония с 3:2, с което двата тима са лидери с по 7 точки. До тази вечер албанците бяха първи след две победи от първите си два мача.

Испанците имаха тотално преимущество, но до началото на втората част така и не успяваха да пробият защитата на съперника. Тогава дойде грешка на вратаря Етрит Бериша, който изрита топката в краката на Бускетс и там се стигна до гола на Коща. Единствената лоша вест за иберийците е, че Серхио Рамос получи травма и беше заменен.

Заради очакваната затворена игра на домакините Хулен Лопетеги изненада с игровата постройка на своя отбор, опитвайки се да разчита на повече футболисти в предни позиции. В защита действаха трима - Серхио Рамос, Начо Монреал и Жерард Пике, като първите двама по-често изпълняваха ролята на крайни бранители, които се включват напред. Така много често бранителят на Барселона оставаше сам пред Давид Де Хеа. Коке, Серхио Бускетс и Андрес Иниеста заеха позиции в средата, а напред опасностите трябваше да идват от Витоло, Давид Силва, Тиаго Алкантара и Диего Коща.

През първото полувреме албанците почти не минаха центъра. Те се бяха затворили и успешно се защитаваха. Иберийците вкараха в действие любимото си тики-така и в 11-ата минута Коке се озова почти сам срещу вратаря, след което шутира, но Етрит Бериша отрази. Стражът на Аталанта спаси атрактивно и в 18-ата минута, когато Витоло насочи кълбото в долния му ъгъл. В 33-ата минута Серхио Рамос, в ролята си на десен бек, центрира към оставения сам Диего Коща, който обаче не успя да достигне до подаването. Последваха още няколко разбърквания пред и в наказателното поле на домакините.

Втората част продължи в същия дух и добре че беше грешката на Бериша в 55-ата минута, за да бъде най-накрая пречупен защитния футбол на албанците.

Малко след това Лопетеги реши да освежи нападението си, пускайки в игра Нолито, на когото му трябваха само три минути, за да удвои преднината на "фуриите".

След това интригата изчезна, но пък и албанците не съумяха да сторят нищо смислено, за да я върнат.

При това положение Иниеста получи почивка, като беше заменен, а след това и Рамос напусна заради контузия. До края не се случи нищо интересно.

Квалификациите за Испания продължават с домакинство на Македония на 12 ноември, а също тогава Албания пак играе вкъщи - срещу Израел.

АЛБАНИЯ - ИСПАНИЯ 0:2