Левски (Левски) удари Бдин

В среща от 9-ия Левски (Левски) надигра вкъщи Бдин (Видин) с 2:1 и остана на второ място в Северозападната Трета лига. Стана здрав мач, като вината за това е най-вече на домакините. Те започнаха отлично, като още до 5-ата минута топката на два пъти не влезе в мрежата на гостите. За сметка на това пък в следващия половин час резултата стана 2:0. Първо в 25-ата минута след центриране от корнер Тони Паликрушев се извиси и с глава откри головата сметка на левскарите. Десетина минути по-късно по идентичен начин се разписа и Ивайло Върбанов.

В 60-ата минута обаче Станислав Иванов фаулира в наказателното поле играещия треньор на видинчани Робърт Петров. Александър Соколов изпълни точно дузпата – 2:1. След това бдинци натиснаха, но безадресните им центрирания не доведоха до нищо. В последните десетина минути домакините имаха възможности да бият по-изразително, но Ивайло Иванов, Паликрушев и Венцислав Миленов пропуснаха положенията си.

Северозападна Трета лига – резултати и голмайстори – IX кръг

Левски (Левски) – Бдин (Видин)   2:1
1:0-Паликрушев-25 мин, 2:0-Върбанов-35 мин, 2:1-Соколов-60 мин. /дузпа/.
Севлиево (Севлиево) – Академик (Свищов)   2:1
0:1-Дангуров-22 мин, 1:1-Любомир Иванов-31 мин, 2:1-Павлин Иванов-55 мин..
Кариана (Ерден) – Литекс (Ловеч)   1:0
1:0-Георгиев-19 мин..
Мизия (Кнежа) – Янтра (Габрово)   3:1
2:0-Едис Селимински-56, 68 мин, 2:1-Кожухаров-74 мин, 3:1-Тонев-81 мин. /дузпа/.
Трявна (Трявна) – Първа атомна (Козлодуй)   4:0
2:0-Андреев-57, 70 мин, 4:0-Сгрипаров-81, 87 мин..
Ком (Берковица) – Ювентус (Малчика)   2:0