Грузия изпусна Уелс насред Кардиф (видео)

Грузия изпусна да победи полуфиналиста от Евро 2016 Уелс насред Кардиф, завършвайки 1:1 с "драконите" в двубой от квалификационна Група D за Световното първенство в Русия. Гарет Бейл (10') откри резултата с третия си гол в квалификациите, но след почивката гостите доминираха и Торнике Окриашвили (57') изравни. Грузинците пропуснаха няколко много добри възможности да стигнат до победа, като и късметът не бе с тях, тъй като на два пъти гредите помагаха на Уейн Хенеси.

Домакините, които днес бяха без Джо Алън, започнаха по-добре и в десета минута Бейл се извиси и засече с глава центриране от корнер на Джо Ледли, давайки аванс на "драконите". Това бе 22-ри гол на звездата на Реал Мадрид в последните му 34 мача за Уелс. В 30-ата минута отново той стреля опасно с глава, но този път над вратата. Четири минути след това гостите бяха близо до изравнително попадение. Ананидзе изпълни пряк свободен удар от границата на наказателното поле, прехвърли стената, но за негово съжаление топката срещна напречната греда. Малко по-късно и Хенеси трябваше да се намесва след шут на Гвилия.

В 57-ата минута Окриашвили изравни, след като малко преди това бе пропуснал много добра възможност. Халфът на Краснодар засече с глава отблизо центриране на Казайшвили.

Грузия имаше възможност да стигне до пълен обрат, но първо Хенеси спаси удар от далечна дистанция на Ананиндзе, а в 72-ата минута Мчетлидзе пропусна страхотна възможност, след като бе изведен очи в очи със стража на Уелс, но стреля встрани. Девет минути преди края и гредата спаси домакините за втори път след силен шут на Казайшвили.

Уелс засега остава на върха с актив от пет точки, докато днес Грузия спечели първата си такава. По-късно тази вечер играят Сърбия - Австрия и Молдова - Ейре.

СТАТИСТИКА И РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!