Томова отпадна след оспорван двубой в Линц

Виктория Томова отпадна във втория кръг на квалификациите на турнира с награден фонд 250 000 долара в Линц, Австрия. Тя загуби с 6:4, 4:6, 2:6 от германката Тамара Корпатч след 2 часа и 15 минути игра.

21-годишната българката започна отлично двубоя и поведе с 3:0 след два пробива, но се стигна до изравняване за 3:3. Томова успя да вземе отново аванс и след това да стигне до успех в първия сет. Втората част вървеше равностойно, като Виктория дори водеше до средата, но Корпатч успя да обърне развоя и да изравни сетовете. В началото на третия сет геймовете бяха изключително оспорвани, но германката постигна пробив и поведе с 4:2, което сякаш пречупи Томова и малко по-късно тя трябваше да напусне корта победена.

Корпатч записа трета поредна победа срещу Виктория, след като през лятото я победи два пъти на клей. Българката си осигури 1 точка за световната ранглиста.