Трагикомедия за руски национал срещу Коста Рика

Руският национален отбор претърпя поражение с 3:4 от Коста Рика в контролна среща, която се игра в Краснодар. За първи път "Сборная" допусна четири гола на собствен терен, а общо за 8-и път инкасират четири или повече попадения.

Срещата трябваше да бъде съпътствана с честване на мач номер 100 на ветерана Василий Березуцки, но заради проявите му на терена тържеството беше отменено. Березуцки направи ужасна грешка за първия гол, вкара си автогол и предизвика дузпа, от която стана 3:4 в 92-ата минута с точно изпълнение на Жоел Кембъл.

Руснаците изоставаха с 1:3 на почивката, но след това Артьом Дзюба вкара два гола и изравни, преди Кембъл да оформи победата.

Това беше и първо поражение на руснаците под ръководството на новия селекционер Станислав Черчесов, след като преди това постигна равенство срещу Турция и победи Гана.

РУСИЯ - КОСТА РИКА 3:4
0:1 Асофейфа (22)