Украйна наби Косово, макар да не го признава (видео)

Украйна се измъчи срещу Косово, но очаквано регистрира дебютна победа в квалификациите за Русия 2018 след победа с 3:0 в среща от Група "I". Така тимът на Андрий Шевченко вече има 5 точки, а днешният му опонент остава само с 1. Двубоят се игра в полския град Краков по желание на украинците, чието правителство не признава независимостта на Косово. Заради това на стадиона имаше много малко хора, но пък сериозно полицейско присъствие заради страх от провокации.

Символичните гости водеха с 1:0 чак до 81-ата минута, като малко преди това съперникът беше ударил греда чрез Валон Бериша.

В 31-ата минута Артьом Кравец шутира към вратата и топката се отклони в тялото на Амир Рахмани, с което залъга Самир Ужкани и той нямаше какво да направи - 1:0, като това беше записано като автогол.

След това косоварите имаха няколко възможности и далеч не изглеждаха безобидно, имайки предвид че преди три дни бяха отнесли шест попадения от Хърватия. Така в 77-ата минута се стигна до гредата на Бериша.

Секунди по-късно  Руслан Ротан изстреля торпедо в мрежата на съперника, но голът не беше зачетен заради засада на Виктор Коваленко, който пречеше на вратаря.

Малко след това обаче украинците нанесоха своя удар. Първо Андрий Ярмоленко направи 2:0 в 81-ата минута, а пет по-късно нова бомба на Ротан пак завърши в мрежата и това вече беше зачетено за 3:0.

В другия мач от групата хърватите надвиха Финландия с 1:0 като гости, а по-късно Исландия приема Турция

На 12 ноември украинците ще са домакини на финландците, а Косово приема Исландия.

УКРАЙНА - КОСОВО 3:0
1:0 Рахмани (31-автогол)
2:0 Ярмоленко (81)
3:0 Ротан (87)