0:78 и куп рекорди на Рътгърс – Мичиган!

За втора поредна седмица Рътгърс загубиха "на нула", но ако поражението от Охайо стейт с 0:58 бе очаквано, то съботното праймтайм крушение у дома срещу Мичиган 0:78 имаше епични измерения. "Алените рицари" нямаха заработен първи даун чак до 51-ата минута. Рътгърс завършиха с 22 ярда в нападение, успеваемост на пасовете 2 от 18 за 5 ярда и изпълниха цели 16 пънта.

Мичиган на свой ред пробягаха 481 ярда, отбелязаха девет тъчдауна по земя (рекорд на университета) и записаха най-голямата си победа в "Биг тен" от създаването й. "Белките" още в началото на второто полувреме пуснаха в игра третия си куотърбек, а да края всеки един от резервните играчи се появи на терена.

Официалният акаунт на Рътгърс в Twitter спря да следи мача при 0:14. Тимът не бе губил с такава разлика от 1888 г. Но поне избегна участта на Къмбърленд, които преди точно 100 години и един ден отстъпват на Джорджия тех с резултат 0:222!