Перничани с най-много медали на детския турнир по таекуон-до за Купа Плевен

Състезателите на клуб Калоян Ладимекс от град Перник спечелиха най-много медали в първия национален детски турнир по таекуон-до за Купа Плевен, съобщиха организаторите. Над 200 състезатели се включиха в Първия национален детски турнир по таекуон-до за Купа Плевен. Състезателите от клуба в Перник извоюваха общо 21 медала - 10 златни, 8 сребърни и 3 бронзови, което им отреди първото място в крайното класиране. Втори е отборът на "ОдинОптикс" - Панагюрище с 15 медала - 7 златни, 6 сребърни и 2 бронзови. Трети в крайното класиране е отборът на домакините от СКТ Атила - Плевен, които спечели 10 медала - 3 златни, 4 сребърни и 3 бронзови. Купите на победителите връчи председателят на Общински съвет - Плевен Мартин Митев, под чийто патронаж се проведе надпреварата.

В надпреварата участваха състезатели на възраст от 9 до 13 години от цялата страна. Турнирът бе организиран от БФ Таекуон-до ITF и Таекуон-до клуб "Атила" - Плевен. Взеха участие общо 11 клуба - АБЦ - София, АСТК "Тракия" - Пловдив, клуб "Калоян Ладимекс" - Перник, Спортен клуб "Некст" - Габрово, клуб "ОдинОптикс" - Панагюрище, клуб "Оренда" - Козлодуй, Спортен клуб "Василена" - Перник, клуб "ТаекКион" - Ботевград, клуб "Тервел" - Севлиево", клуб "Фолкън" - Благоевград и домакините от СКТ "Атила" - Плевен.

Гости на първата по рода си надпревара у нас бяха председателят на Общински съвет - Плевен Мартин Митев, вицепрезидентът на УС на БФТ ITF Костадин Димитров, експертът на Министерството на младежта и спорта за областите Плевен и Ловеч Атанас Кършев, представители на отдел "Младежки дейности, спорт и туризъм" в Община Плевен, директорът на Спортно училище "Георги Бенковски" Пламен Георгиев.

"За Федерацията е изключителна чест да организира турнира в Плевен. Пожелаваме на СКТ Атила тази надпревара да се превърне и в традиционна", заяви пред участниците и организатори Костадин Димитров - вицепрезидент на БФТ ITF.

Мартин Митев подчерта, че таекуондото e не само спорт, а начин на живот, култура, дисциплина. "Учтивост, почтеност, постоянство! Това са само част от принципите на таекуон-до, но това са и принципите, които стоят в основата за изграждането на всеки един достоен и успял човек" каза председателят на Общинския съвет в Плевен. Той изрази увереност, че този турнир да стане традиционен за Плевен и следващото му издание догодина да бъде и с международно участие. Митев бе удоостоен с Плакет от името на Федерацията по таекуон-до ITF.