Арда изненада Нефтохимик 2010, Черно море пада от Етникос във Варна

Волейболният отбор на Арда (Кърджали) поднесе първата изненада на международния приятелски турнир във Варна. Момчетата на треньора Иван Халачев обърнаха и се наложиха над носителя на Купата на България Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:1 (22:25, 25:22, 25:18, 25:21) във втория си мач на турнира, игран снощи.

На отбора на Арда помогнаха и 36-те непредизвикани грешки, които допуснаха бургазлии. Най-полезен за кърджалийци бе Георгиев с 26 точки за победата. За тима на Нефтохимик Явор Генов и Георги Чалъков завършиха с по 18 точки, но и това не помогна за успеха.

В другия мач за деня домакините от Черно море отстъпиха на гръцкия Етникос (Александруполис) с 0:3 (26:28, 17:25, 26:28). Варненци водеха в първия гейм с 21:19, но допуснаха обрат до 26:28. След това гръцкият тим взе категорично втората част с 25:17. В третия гейм Черно море отново водеше при 21:18, но Етникос пак успя да обърне до 28:26 в своя полза и да спечели с 3:0.

Така във временното класиране води Етникос с 2 победи от 2 мача и 6 точки, следван от Черно море и Арда с по 1 победа, 1 загуба и 3 точки. Бургазлии пък са на последното 4-о място без победа и без спечелена точка. Днес (9 октомври) е последния ден турнира, като има промяна в програмата. Домакините от Черно море играят с Нефтохимик от 10,00 часа, а след това от 12,00 часа Етникос излиза срещу Арда.