Левандовски - Дания 3:2 (видео)

Отборът на Полша записа първа победа в квалификационните битки за световното в Русия през 2018 г. "Дружина полска" надви с 3:2 коравия тим на Дания, който се бори до последната секунда и заслужи овации. Най-много аплодисменти обаче събра голаджията на домакините Роберт Левандовски, който записа хеттрик в мрежата на Каспер Шмайхел. Нападателят на Байерн (Мюнхен) разказа играта на защитата на съперника и до 48-ата минута пусна три куршума в датската мишена. Вторият гол падна от дузпа, при която Шмайхел имаше претенции, че е бил измамен, защото голмайсторът бил спрял нарочно точно преди удара.

Преди почивката Лева опита да се прави и на Диего Марадона, когато паднал на тревата си позволи да си прехвърли топката с ръка, след което се стигна до гол, но италианският рефер Джанлука Роки следеше нещата изкъсо и не призна този нередовен полски гол.

Вместо да рухнат, както биха направи много други, датчаните се вдигнаха на щурм при 0:3 и успяха да върнат две от попаденията. Затова помогна Камил Глик, който се отчете с автогол във вратата на домакините, и нападателят Юсуф Поулсен, който се разписа в 69-ата минута. До края обаче поляците удържаха вече крехката си преднина, с което записаха първи успех в кампанията и изравни на върха Черна гора и Румъния. В следващия кръг Полша приема Армения, докато "Червения динамит" има среща с черногорците в Копенхаген.