Шотландия се спаси в края (видео)

Шотландия се спаси от домакинска загуба минута преди края на двубоя си срещу Литва от световните квалификации. Влезлият като резерва Джеймс Макартър изравни за крайното 1:1. Той се разписа с глава от близко разстояние. Чернич изведе гостите напред в 58-ата минута.

Отборът на Гордън Страхън се опита да натисне в началните минути, но бързо разбра, че съперникът е изключително добре организиран. Литовците не допускаха никакви опасности пред вратата си, а в началото на второто полувреме създаде няколко опасности. Шотландия отговори с по-агресивна игра, но  в 58-ата минута допусна гол. Федор Чернич откри резултата след отлична бърза атака на гостите.

Домакините тръгнаха да търсят изравняване, но резултатът ги сковаваше, а в 73-ата минута Чернич можеше да донесе победата на Литва. Топката обаче мина малко встрани от вратата. Минута преди края  Макартър успя да изравни и да зарадва феновете на "Хемпдън Парк", но точката едва ли е нещо, от което Шотландия ще остане доволна.

В другия мач от групата Словения спечели с 1:0 като домакин на Словакия. Единственото попадение в срещата бе отбелязано от резервата Рок Кронаветер, който се разписа с удар от границата на наказателното поле в 74-ата минута.

Лидер в група F е отборът на Англия с 6 точки, следван от Шотландия и Словения, които имат по 4.

ШОТЛАНДИЯ - ЛИТВА 1:1
0:1 - Чернич (59)
1:1 - Макартър (89)

СЛОВЕНИЯ - СЛОВАКИЯ 1:0
1:0 - Кронаветер (74)