Марек с втора загуба на турнира в Дупница, този път от шампиона на Румъния

Волейболният отбор на Марек Юнион Ивкони (Дупница) допусна втора загуба на международния приятелски турнир за Купа "Дупница", на който е домакин. Пред около 300 зрители в спортната зала в града момчетата на Найден Найденов отстъпиха на румънския шампион Университатя (Крайова) с 0:3 (17:25, 11:25, 12:25).

Победата за румънския тим обаче бе помрачена от нелеп инцидент с българския национал и бивш играч на Марек Златан Йорданов, след като в първия гейм нападателят се приземи лошо и глезенът му пострада. Той веднага получи медицинска помощ, включително и от физиотерапевта на Марек Ненчо Караниколов. "Предпочитам да бяхме загубили", бе коментарът на треньорът на Крайова Дан Паску. Прогнозите са, че Златан Йорданов ще отсъства от игра през следващите 10-15 дни.

След втория ден от турнира лидер е Университатя 6 точки след 2 победи от 2 мача, 6 точки и само един загубен гейм. На второ място е гръцкият Ираклис (Солун) с 1 победа, 1 загуба и 4 точки, трети е Пирин (Разлог), който по-рано днес постигна първата си победа именно срещу гръцкия тим. Домакините от Марек са 4-и без победа и без спечелена точка до момента. Утре (9 октомври) в последния ден на турнира Университатя играе с Ираклис, а Марек с Пирин. Мачовете са от 10,00 и 12,00 часа.