Олимпиакос остана непобеден в Бурса и след мача си с Марица

Женският волейболен отбор на Марица (Пловдив) не успя да повтори подвига си от вчера на силния международен приятелски турнир "Дженгиз Гьолю" в Бурса. В съботния следобед шампионът на България отстъпи пред шампиона на Гърция Олимпиакос (Пирея) с 0:3 (18:25, 22:25, 15:25)* след 80 минути игра. За тима от Южната ни съседка това бе 3-а победа от 3 изиграни мача, с което остава едноличен лидер във временното класиране.

Водено от германската националка Сашкиа Хипе, нападението на Олимпиакос бе в основата на успеха на гръцкия тим в първата част. Волейболистките на Марица успяха да бъдат равностойни само до второто техническо прекъсване, след което "червено-белите" дръпнаха напред и взеха гейма с 25:18. И двата отбора увеличиха непредизвиканите грешки във втората част, но бракът бе повече в българската половина на игрището. Равновесието се задържа до 21:21, но в заключителните моменти от гейма отново волейболистките на Олимпиакос бяха по-концентрирани и с точка на центъра Катерина Йота оформиха крайното 25:22.

В началото на третата част Олимпиакос наложи пълно надмощие на терена. Едва когато разликата набъбна на 10 точки момичетата на Иван Петков започнаха да загатват за истинските си възможности. За обрат, обаче, беше твърде късно, особено когато Хипе отново беше във вихъра си. С мощна атака и с асистенция при двойна блокада германката донесе последните две точки на своя отбор, с които приключи нещата при категоричното 25:15.

Сашкиа Хипе стана най-полезна за Олимпиакос с 16 точки. Нейната съотборничка, сръбската националка Ана Лазаревич, добави 12 точки за победата. За победителките не взе участие в мача новото им попълнение, българката с гръцки паспортт Евгения Василева Цима, която бе титулярка в предишните им две срещи в Бурса. Най-резултатна в тима на Марица бе Габриела Цветанова, която завърши 9 точки срещу бившия си тим.

В утрешния неделен ден (9 октомври) в последния мач от турнира момичетата на Иван Петков ще се изправят срещу домакините от Бурса Бююкшехир Беледийе (Бурса) от 18,00 часа българско време.

*Статистика: Благовест Тодоров