Румънци разбиха хита в Първа лига

Дунав (Русе) загуби с 1:4 от отбора на Волунтари в контролна среща, играна в едноименния румънски град. Домакините започнаха по-добре срещата на тежкия терен и логично поведоха в 15-ата минута. Дунав постепенно изравни играта, но в рамките на седем минути между 35-ата и 42-ата, домакините отбелязаха още два гола за 3:0.

На почивката треньорският щаб на Дунав извърши девет смени. През втората част русенският тим заигра по-агресивно, владееше повече топката и опитваше по-често да атакува. Така в 61-ата минута Бранимир Костадинов центрира отдясно и Янислав Иванов с глава намали резултата.

В 78-ата минута при атака на домакините съдията не зачете вдигнат флаг за засада от страна на неговия асистент, а броени секунди след това отсъди дузпа за нарушение в ъгъла на наказателното поле. Отборът на Волунтари реализира дузпата и така спечели мача с 4:1.

През първото полувреме за състава на Дунав игра полузащитникът Самир Аяс, който наскоро подписа договор с тима. В игра е бил и пристигналият на проби бразилец Джанкарло Превиато. От клуба информираха още, че по време на срещата футболистите на Дунав са били подкрепяни и от свои фенове, пътували специално за мача до румънския град.