Румънски рецитал в Армения (видео)

Румънският национален отбор записа впечатляваща победа с 5:0 над Армения като гост в мач от Група "Е" на световните квалификации. Отборът на Кристоф Даум започна ударно с три гола до 12-ата минута, а още преди изтичането на първия половин час вече водеше с 4:0. Важна роля за това изигра изгонването на Гор Малакян от тима на домакините още в 3-ата минута. Тогава той спря с ръка влизащата във вратата топка и съдията отсъди дузпа, която Богдан Станку реализира.

След това в 10-ата минута Адриан Попа вкара за 2:0, а след още две дебютен гол заби и Разван Марин. В 29-ата минута Николае Станчиу покачи на 4:0 след поредната безумна грешка в отбраната на арменците. Другият представител на Андерлехт Александру Кипчиу доведе резултата до гръмкото 5:0 в 59-ата минута.

Две минути преди петото попадение на терена като смяна се появи Клаудиу Кешерю. В 75-ата минута нападателят на Лудогорец пропусна 100-процентово положение. Другият румънски национал от българското първенство Козмин Моци остана резерва.

С тази победа северните ни съседи вече имат 4 точки, след като на старта на кампанията записаха 1:1 с Черна гора у дома. На 11 октомври те гостуват на Казахстан, а Армения, който вече има две поражения, ще пътува до Полша.

В другите двубои от тази група Черна гора разби Казахстан също с 5:0, а Полша и Дания играят от 21:45 часа.

АРМЕНИЯ - РУМЪНИЯ 0:5
0:1 Станку (4-дузпа)