Нов сблъсък между Лудогорец и Хебър - този път за Купата, на живо от Разград със съставите

Пирин взе гейм на шампиона на Румъния

Мъжкият волейболен отбор на Пирин (Разлог) взе гейм на шампиона на Румъния Университатя (Крайова) в първия мач от международния приятелски турнир за Купа Дупница. Волейболистите на треньора Иван Дурев отстъпиха на по-опитния си румънски съперник, където от този сезон играе българският национал Златан Йорданов, с 1:3 (18:25, 19:25, 25:23, 12:25).

Отборът на Пирин започна в стартов състав: Дилян Игнатов, Венцислав Георгиев, Костадин Гаджанов, Мартин Кръстев, Георги Елчинов, Благовест Катранджиев и либерото Виктор Копанаров. При изоставане от 0:2 гейма Иван Дурев направи някои промени като включването на втория разпределител Владимир Панев и Александър Рабаджиев. Преди това се бе включил и Боян Иванов, а рокадите дадоха ефект и Пирин успя да спечели гейма след 25:23. За повече обаче силите им не достигнаха - 12:25 и 1:3.

Най-резултатен за Пирин бе Георги Елчинов с 12 точки (1 блок, 1 ас). За тима на Крайова Богдан Ене реализира 15 точки (4 аса) за победата. Златан Йорданов игра само в първите два гейма и завърши с едва 3 точки, а в посрещане имаше 60% позитивно и 10% перфектно.

Днес (8 октомври) във втория ден на турнира Пирин играе срещу гръцкия Ираклис (Солун), който стартира с победа над домакините от Марек Юнион Ивкони с 3:0 гейма. Шампионите на Румъния от Крайова пък ще спорят срещу дупничаните. Срещите са съответно от 16,00 и 18,00 часа.

Статистическите данни са благодарение на скаутмена на Пирин Борис Николов.