Марек загуби първия си мач от турнира в Дупница

Волейболният отбор на Марек Юнион Ивкони (Дупница) започна със загуба участието си на международния приятелски турнир за Купа "Дупница", на който е домакин. В спортната зала в Дупница, пред шумна агитка от около 500 зрители, Марек отстъпи на гръцкия Ираклис (Солун), в чиито редици играе българският разпределител Чоно Пенчев, 0:3 (23:25, 25:27, 22:25).

Треньорът на Марек Найден Найденов заложи в стартовия състав на Константин Нечев, Димитър Дулчев, Венцислав Трифонов, Преслав Йорданов, Михаил Цветанов, Ангел Велков и либерото Христо Колев. В третия гей, на терена за Марек се появиха Цветелин Цветанов и угандиецът Окело Дауди. Водени от Чоно Пенчев играчите на Ираклис, обаче, успяха да спечелят мача в три гейма, които бяха много равностойни.

Най-резултатен за Марек стана Ангел Велков с 14 точки (3 аса, 1 блок), а Димитър Дулчев добави 11 точки (1 ас). За тима Ираклис Чоно Пенчев бе доста полезен, като реализира 6 точки (3 блока, 1 ас). Над всички за гръцкия отбор пък бе руснакът Леван Каландадзе с 20 точки за победата.

Днес (8 октомври) на турнира Марек излиза срещу шампиона на Румъния Университатя (Крайова), който стартира с победа над Пирин (Разлог) с 3:1 гейма. Ираклис пък ще играе срещу разложани. Срещите са съответно от 18,00 и 16,00 часа.

Статистическите данни са благодарение на скаутмена на Радослав Асенов.