Фарьорски кошмар за Латвия (видео)

Отборът на Латвия допусна изненадваща и доста неприятна загуба като домакин срещу аутсайдера в група "В" Фарьорски острови. Гостите в Рига спечелиха с 2:0 и си тръгнаха повече от доволни с трите точки.

Изненадващо или не, но гостите стояха по-добре в началните минути на мача, а два сериозни пропуска направи Едмундсон. В 19-ата минута обаче шокът за домакините стана реален, след като при едно центриране от корнер топката не бе изчистена добре и при последвалото разбъркване Натестад бе най-съобразителен и отбеляза за 0:1.

Латвия опита да се върне в мача и в 29-ата минута бе близо до изравняването, но удар на Клюшкинс с глава се отби от гредата.

В 70-ата минута обаче гостите организираха чудесна контраатака, Едмундсон бе изведен сам срещу вратаря и технично копна топката над плонжа му за 0:2.

Така Фарьорски острови се превръща в приятната изненада в групата и с четири точки в актива си се изкачи до 2-ото място. Латвия пък се свлече до 4-ата позиция с 3 спечелени точки.