Швейцария с нов успех след трилър в Будапеща (видео)

Швейцария продължава с победите в група "В" на световните квалификации за Мондиал 2018. Тази вечер "кръстоносците" се наложиха с 3:2 над Унгария след истински трилър в Будапеща. Гостите на два пъти повеждаха в резултата чрез Харис Сеферович (51) и Рикардо Родригес (67), но домакините и двата пъти успяваха бързо да възстановят равенството с голове на Адам Шалай (53 и 71). Валентин Щокер обаче отбеляза трети гол за гостите в 89-ата минута и това реши всичко в мача.

Двата тима си размениха по едно добро положение през първото полувреме. Пръво в 24-ата минута домакините можеха да открият резултата като далечен удар на Балаш Джуджак облиза гредата, но от външната страна. Три минути след това обаче Швейцария направи два големи пропуска първо Фабиан Шер стреля с глава след корнер и вратарят Петер Гулаши направи страхотно спасяване, а след това и Блерим Джемайли опита да довкара отбитата топка, но защитник самоотвержено изчисти от голлинията.

Второто полувреме обаче бе много по-вълнуващо. В 51-ата минута гостите откриха резултата. Грешка в защитата позволи на Джердан Шакири да излезе сам срещу вратаря, ударът му бе спасен, но при добавката Сеферович не сгреши за 0:1.

Само две минути по-късно обаче домакините се върнаха в мача, след като изстрел на Ласло Клайнхайзер се отби от гредата, а Шалай отблизо довкара за 1:1.

"Кръстоносците" обаче отново излязоха напред в 67-ата минута с прекрасен шут от воле на Рикардо Родригес, но и този път радостта им бе кратка и в 71-ата минута отново Шалай възстанови равенството с удар отблизо.

Така се стигна до драмата в края, когато швейцарците изпълниха дълъг тъч в наказателното поле, двама футболисти последователно играха с глава, преди топката да стигне до непокрития Щокер, който отблизо отбеляза за 2:3 и донесе победата на своя тим.

Така Швейцария събра пълен актив от 6 точки и еднолично оглавява класирането в групата. Унгария пък остава с 1 спечелена точка на предпоследното 5-то място.