Гол №300 на Неймар поведе Бразилия към разгром (видео)

Бразилия постигна най-убедителната си победа от началото на световните квалификации. "Селесао" разгроми с 5:0 Боливия и се доближи само на точка от лидера в класирането Уругвай преди гостуването на Аржентина на Перу. Мачът в Натал ще се запомни с юбилейния гол №300 в кариерата на Неймар. Звездата на Барселона откри резултата в 11-ата минута, но по-късно получи аркада след сблъсък със съперников футболист и в средата на второто полувреме беше сменен от Вилиан.
Голът на Неймар стана след груба грешка на боливийски защитник, който му подари топката. Последва размяна на пасове с Габриел Жезус и топката се озова във вратата на гостите. В 26-ата минута халфът на Зенит Жулиано проби в наказателното поле и подаде на Филипе Коутиньо, за когото остана по-лесното. В края на полувремето бразилците вкараха още два гола. Левият бек Филипе Луиш се разписа след хубав извеждащ пас на Неймар, а малко по-късно Ней Джуниър асистира и за попадението на Габриел Жезус.
Второто полувреме не беше толкова интересно, но все пак "селесао" зарадва феновете на "Арена даш Дунаш" с пети гол. Негов автор стана Роберто Фирмино с глава след центриране от корнер на Коутиньо.

На 12 октомври бразилците гостуват на Венецуела, а в средата на ноември е голямото дерби с Аржентина.

БРАЗИЛИЯ - БОЛИВИЯ 5:0
1:0 Неймар (11)
2:0 Ф. Коутиньо (26)
3:0 Ф. Луиш (39)
4:0 Г. Жезус (44)
5:0 Р. Фирмино (76)