№1 света Кербер си стегна багажа, Радванска отстрани Вожняцки в Пекин

Водачката в световната ранглиста Анжелик Кербер (Германия) отпадна в третия кръг на турнира по тенис на твърди кортове в китайската столица Пекин с награден фонд 6,29 милиона долара. Тя загуби от поставената под номер 16 Елина Свитолина (Украйна) с 3:6, 5:7 след 89 минути игра.

Свитолина спечели първия сет с решаващ пробив в осмия гейм, а във втората част украинката навакса изоставане от 0:3 и реализира обрат, за да триумфира.

Така на четвъртфиналите тя ще се изправи срещу състезаващата се за Австралия Даря Гаврилова, който елиминира Каролин Гарсия (Франция) с 6:4, 6:3.

Шампионката в турнира от 2011 година Агниешка Радванска (Полша) също продължава напред след успех над победителката в китайската столица от 2010 година Каролине Возняцки (Дания) с 6:3, 6:1 за 68 минути.

Возняцки пропиля ранен пробив аванс, а след 3:4 тя загуби шест поредни гейма, с което третата в схемата Радванска взе първия сет и поведе с 4:0 във втория, а това се оказа решаващо.

Двете направиха по 18 печеливши удара, но полякинята допусна само 9 непредизвикани грешки срещу 21 на съперничката.

Поставената под номер 5 Каролина Плишкова (Чехия) отпадна в третия кръг след поражение от 11-ата в схемата Йохана Конта (Великобритания) с 1:6, 6:3, 6:7(2) след малко повече от два часа игра.

Финалистката от Откритото първенство на САЩ Плишкова навакса изоставане от 1:4 гейма в решаващия трети сет, но в последвалия тайбрек Конта доминираше и все пак стигна до успеха.