Везенков и Барса изпуснаха Оклахома Сити у дома

Оклахома Сити Тъндър спечели гостуването си на Барселона с 92:89 и записа първа победа на испанска територия, след като по-рано през седмицата отстъпи след продължение на другия местен гранд – Реал (Мадрид). Българското крило на каталунците Александър Везенков получи сериозен вот на доверие от страна на треньора Йоргос Барцокас и се отблагодари с добра игра, но същевременно пропусна ключова стрелба от тройката в самия край.

Домакините показаха съвсем различен облик спрямо измъчената победа над Манреса в първия кръг на местното първенство. Хуан Карлос Наваро се завърна в игра за Барса, а Тайриз Райс отново не бе на разположение на Барцокас, който даде шанс на младата сръбска надежда Стефан Пено.

Александър Везенков игра малко повече от 26 минути и завърши срещата като втори най-резултатен за своя тим. 21-годишният българин реализира 13 точки (1/2 за 2Т, 3/7 за 3Т и 2/2 от наказателната линия), добавяйки 2 борби, 1 асистенция и 2 грешки към личната си статистика.

Най-добър за Барселона бе Виктор Клавер, който напомни за истинските си възможности с впечатляващите 25 точки. Анте Томич и Брад Олесън вкараха по 10 точки всеки.

Лидерът на Тъндър Ръсел Уестбрук игра само 21 минути, а както той, така и Виктор Оладипо прекараха голяма част от второто полувреме в „Палау Сан Жорди” на пейката. Уестбрук се отчете с 12 точки,5 асистенции, но също така и с 6 грешки, докато Оладипо вкара 10. Енес Кантер бе №1 за победителите с 24 точки и 8 борби.