Лудогорец взе солидна преднина и обезсмисли реванша с Хебър - на живо от Разград след 4:0

Изненадващ 1/4-финалист на European Masters

Вече са известни имената на първите двама 1/4-финалисти на ранкинг турнира по снукър European Masters, който се провежда в румънската столица Букурещ. Четирикратният световен шампион Джон Хигинс си заслужи място сред най-добрите осем в изданието, след като надделя с 4:3 фрейма в напрегнат мач срещу Том Форд. Петият в света шотландец не бе в най-добрата си форма, но въпреки това продължава напред. Следващият му съперник ще бъде определен от срещата между Андрю Хигинсън и Джъд Тръмп.

41-годишният Хигинс взе откриващата партия, но след това Форд отговори с брейкове от 61 и 72 точки за 2:1. В четвъртата част шотландецът върна баланса в резултата, но без силни точкови серии. 33-годишният Форд изстреля брейк от 79 точки и отново поведе - 3:2, но в следващия фрейм Магьосника от Уишоу записа най-добрата си серия в мача от 71 точки за равенството 3:3. Решаващата партия на сблъсъка не бе лишена от пропуски, но нервите на Хигинс се оказаха по-здрави и той прекоси финалната линия за 4:3 части.

Пълен формат на 1/8-финалния си мач изиграха Алфи Бърдън и Рики Уолдън. Изцяло английският дуел завърши с неочакван успех за 65-ия в света Бърдън. Той повтаря и най-доброто си класиране в надпревара от ранкинг системата, след като бе 1/4-финалист и на тазгодишното Открито първенство на Китай. 39-годишният състезател направи само един халф-сенчъри брейк срещу Уолдън, но той бе реализиран в най-подходящия момент - решаващата седма партия.

Уолдън откри пръв сметката си на таблото с резултата след серия от 73 точки, но след това Бърдън спечели три поредни фрейма. 33-годишният Уолдън показа характер и се добра до равенството след 69 точки за 3:3. Бърдън обаче демонстрира чудесна успеваемост при ударите от по-голяма дистанция, а с брейк от 64 точки си осигури победата с 4:3 фрейма. На 1/4-финалите той ще се изправи срещу Марк Селби или Бари Хоукинс.

Снимки: worldsnooker.com