О'Съливан загатна за възможностите си, предстои му тежък 1/8-финал

Петкратният световен шампион Рони О'Съливан изигра приличен мач от първия кръг на ранкинг турнира European Masters в Букурещ. След неубедителното си представяне в предварителната фаза вчера срещу Даниел Уелс, днес Ракетата все пак загатна за безспорните си качества. 40-годишният англичанин постигна победа с 4:1 фрейма срещу сънародника си Дейвид Гилбърт и така на 1/8-финалите в сряда ще се изправи срещу Марк Алън.

Заемащият 10-ото място в световната ранглиста О'Съливан държеше инициативата срещу Гилбърт от самото начало на срещата. В типичния си скоростен стил Гения от Чигуел поведе с 3:0 фрейма след стабилни брейкове от 87, 77 и 68 точки. В четвъртата партия 35-годишният Гилбърт все пак се разписа на таблото с резултата след серия от 74 точки за 1:3. Фрейм номер 5 не бе лишен от грешки и на двамата състезатели. Все пак обаче О'Съливан направи халф-сенчъри брейк от 50 точки, а след това и още една по-кратка серия, което му бе достатъчно за успеха в двубоя.

Срещата от 1/8-финалите между Рони и Алън е в сряда от 19,00 часа. Двамата имат три мача помежду си до момента, като два от тях са били спечелени от северноирландеца. Последният официален сблъсък между обаче е от "Мастърс"-а през 2011 година и Алън записва успех с 6:4 части.

Неприятна загуба в първия кръг днес претърпя световният шампион от 2005 година Шон Мърфи. Магьосника отстъпи с 1:4 фрейма срещу опитния Марк Дейвис. Единственият силен брейк в срещата бе дело на Дейвис в четвъртата партия - 100 точки. 44-годишният англичанин ще спори в следващия етап на надпреварата с Уенбо Лян (Китай).

Белгиецът Лука Бресел също не успя да преодолее началния кръг и записа поражение с 3:4 части срещу Скот Доналдсън. Двубоят между двамата млади състезатели не предложи кой знае какви бляскави точкови серии, но все пак бе оспорван. 21-годишният Бресел поведе с 2:0 след най-добър брейк от 60 точки, но след това шотландският му съперник изравни след серия от 52 точки в четвъртата партия. 22-годишният Доналдсън спечели и фрейм номер 5 с брейк от 52 точки, но Бресел изравни. В решаващия фрейм eдва 92-рият в света шотландец бе по-стабилен и логично се поздрави с крайната победа.