Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Рома пребори Интер в карнавал на пропуските на "Олимпико" (видео)

Отборът на Рома надигра с 2:1 Интер в дербито на 7-ия кръг на Серия "А". Срещата бе истински карнавал на пропуските и за двата тима, като вина за това имат и блестящите намеси на двамата вратари. В противен случай мачът можеше да завърши с много повече голове и в двете врати. Един Джеко откри резултата в 5-ата миунта, а Евер Банега изравни в 72-ата. Победният гол бе дело на защитника Костас Манолас в 76-ата минута на срещата.

Първото полувреме бе истински спектакъл на атакуващия футбол и грешките в отбрана, и бе цяло чудо, че падна само един гол в някоя от двете врати. Това стана още в 5-ата минута, когато Бруно Перес напредна отдясно и пусна остър пас по земя успоредно на голлинията, а там Един Джеко засече кълбото в мрежата за 1:0.

Интер можеше да се върне в мача в 9-ата минута, когато бомбен удар на Евер Банега от около 25 метра се отби от гредата.

След това в рамките на две минути се стигна до три възможности пред двете врати. Първо в 21-ата минута Мохамед Салах бе изведен зад защитата, но ударът му бе в гредата. Веднага след това египтянинът имаше нов шанс, като стреля от дистанция и шутът му бе спасен от Самир Ханданович. В ответната атака пък Интер пропусна добра възможност чрез Иван Перишич, който отблизо не успя да преодолее Войчех Шчесни.

Последва нова размяна на пропуски. В 32-ата минута Антонио Кандрева получи центриране на задната греда, но от воле отблизо не успя дори да уцели вратата. В 38-ата минута пък Диего Пероти бе изведен на стрелкова позиция, но също не уцели рамката на вратата. В 41-ата минута поредният голям пропуск бе на сметката на Алесандро Флоренци, който стреля много нескопосано след като бе изведен сам срещу вратаря отляво.

В края на полувремето отново Кандрева постави под напрежение Шчесни, а само минута по-късно невероятен пропуск отблизо с глава направи и Жоао Миранда.

Второто полувреме далеч не бе толкова вълнуващо, но двата тима продължиха да създават интересни положения. В 59-ата минута Салах центрира отлично за Кевин Строотман, който с глава стреля над вратата. В 66-ата минута пък Перишич стреля опасно от фаул, но и той не бе точен. Три минути след това Нукури направи страхоен пропуск, след като получи на точката на дузпата, но стреля изключително нескопосано.

Усърдието на Интер в предни позиции най-накрая даде резултат в 72-ата минута. Тогава след хубаво двойно с Икарди Евер Банега бе изведен в наказателното поле, финтира прекия си пазач и стреля в близкия ъгъл за 1:1.

Радостта на гостите обаче бе твърде кратка. В 76-ата минута Алесандро Флоренци  центрира от фаул и Костас Манолас с глава стреля към вратата, а рикошет в съперников играч също помогна топката да се озове неспасяемо в мрежата за 2:1.

Поредното блестящо спасяване на Самир Ханданович пък попречи да се стигне до трети гол за Рома в 87-ата минута, когато словенецът по невероятен начин изби изстрел с глава отблизо на Един Джеко.

В крайна сметка Рома измъкна победата и с актив от 13 точки излезе на 3-ото място в класирането. Интер пък отново разочарова привържениците си и с 11 точки остава на 9-ото място.