Драматичен обрат и важна победа за ЦСКА 1948 (видео+галерия)

Отборът на ЦСКА 1948 постигна изключително драматична и трудна победа с 4:2 над състава на Витоша (Бистрица) II в мач от четвъртия кръг на "А" окръжна група. Футболистите на Борислав Георгиев на два пъти повеждаха в резултата, но "червените" логично се оказаха по-здрави физически и стигнаха до пълния обрат на стадион "Васил Левски".

Това е пореден мач, в който играчите на Валентин Илиев не убедиха с играта си. Все пак това е трети успех от четири мача за "червените" в шампионата. В голмайстори в днешната среща се превърнаха Атанас Кръстев, който вкара на два пъти за ЦСКА 1948, Георги Божилов и Радослав Димитров. За Витоша (Бистрица) бяха точни Пламен Стоянов и Николай Вучев.ФК ЦСКА 1948 - Витоша Бистрица II
Първият гол в двубоя падна още в 5-ата минута на мача, когато играч на Витоша проби отляво и центрира към Пламен Стоянов, който без проблеми разстреля стража на "червените".

Малко по-късно Георги Божилов се пробва да изравни резултата, крилото влезе навътре и стреля от дистанция, но вратарят се справи. Секунди по-късно и Атанасов можеше да вкара гол, но отново стражът на гостите се намеси отлично.

В състава на Бистрица бе бившият национал, футболист на Локо (София), Динамо Киев, Днипро и Амкар - Георги Пеев, който в 16-ата минута спечели нарушение за тима си. Секунди по-късно играчите на Валентин Илиев изравниха резултата. Халфът Атанас Кръстев засече центриране от корнер и направи резултата 1:1.ФК ЦСКА 1948 - Витоша Бистрица II В 27-ата минута стражът на ЦСКА 1848 Иван Герасимов направи невероятна грешка след центриране от корнер, той увисна, а кълбото се озова в Николай Вучев, който без проблеми вкара втори гол за тима си.ФК ЦСКА 1948 - Витоша Бистрица II В последните секунди на първата част. Бистрица бяха близо до нов гол, след като Ибрахима Марна стреля от пряк свободен удар, но Герасимов се намеси добре.

Още в началните минути на второто полувреме Бистрица можеше да вкара трети гол в мрежата на "червените". Марна направи за смях бранител на домакините, излезе очи в очи с вратаря, но шутът бе твърде слаб.ФК ЦСКА 1948 - Витоша Бистрица II След пропуска на Витоша, домакините реагираха като попарени и създадоха добри положения, но липсата на финалното докосване се оказа сериозен проблем пред тима. Логичното се случи в 64-ата минута, когато Георги Божилов получи топка отдясно, напредна и шутира перфектно, за да направи резултата 2:2.

В 69-ата минута Атанас Кръстев се възползва от груба грешка в отбраната на гостите и вкара втория си гол във вратата на Николай Стоилов. В 84-ата минута Марна отново пропусна да се разпише за Бистрица, а секунди по-късно и резервата Йоан Маринов не успя да преодолее Стоилов.ФК ЦСКА 1948 - Витоша Бистрица II В 87-ата минута голмайсторът на тима Атанас Кръстев бе изгонен от главния съдия Ангел Баялцалиев. Все пак в 89-ата минута Радослав Димитров сложи точка на спора. Той оформи крайния резултат в двубоя.

ЦСКА 1948 - ВИТОША (БИСТРИЦА) 4:2