Порто настигна Бенфика и Спортинг след голяма издънка на "лъвовете"

Трите гранда в Португалия иамт равен брой точки (16) в класирането поне до утре, когато шампионът Бенфика приема Файрензе и ще има възможност да стане едноличен лидер. Изненадата на деня дойде от Гимараеш, където местният Витория направи невероятен обрат срещу Спортинг (Лисабон) от 0:3 и стигна до равенство 3:3. Порто се възползва от грешната стъпка на "зелено-белите" и разгроми Насионал (Мадейра) с 4:0, като по този начин оглави таблицата заради по-добрата си голова разлика.

Наставникът на Спортинг Жорже Жезус заложи на титулярите си, въпреки умората от мача в Шампионската лига срещу Легия (Варшава). "Лъвовете" поведоха в 29-ата минута с гол на Лазар Маркович, а в 40-ата друг бивш футболист на Ливърпул - Себастиан Коатес, покачи на 2:0. Спортинг вкара трето попадение в 71-ата минута чрез Елиаш и всичко изглеждаше безвъзвратно загубено за домакините, но те не се предадоха. Два гола за една минута на Муса Марега върнаха интригата, а в 89-ата минута Тиаго Соареш отне победата на Спортинг.
Порто нямаше подобни проблеми на остров Мадейра и разби Насионал с 4:0. С хеттрик блесна преотстъпеният от Атлетико Мадрид Диого Жота, а едно попадение добави Андре Силва. В края Тобиас Фигуередо от домакините беше изгонен.

В другите мачове в събота Рио Аве отстъпи на Ещорил с 1:2, а Шавеш надви Беленензес с 3:1.