Отборът на Херо громи с 5:1, тимът на Стойчо Младенов допусна обрат от 3:1 (видео)

Воденият от българския специалист Димитър Димитров-Херо отбор на Иртиш (Павлодар) разгроми с 5:1 като домакин Актобе в мач от 29-ия кръг на първенството на Казахстан.

Иртиш е трети в класирането с 47 точки, а Актобе заема шеста позиция с 35. Лидер е воденият от Станимир Стоилов тим на Астана с 65 точки, пред Кайрат Алмати с 62. Астана обаче има 2 мача по-малко към момента.

Междувременно, в групата на борещите се за оцеляване в казахстанския елит воденият от Стойчо Младенов отбор на Атирау претърпя драматично поражение с 3:4 при гостуването си на Жетису. Атирау водеше с 3:1 след края на първото полувреме, но с три безответни попадения след почивката Жетису се пребори за победата. Атирау е девети в подреждането към момента (от общо 12 отбора) и се намира на 5 точки над опасната зона.