Хофенхайм остава без загуба, Инголщат продължава да чака победа (видео)

Отборът на Инголщат 04 продължава да е без победа от началото на сезона в германската Първа Бундеслига. В мач от 6-ия кръг Инголщат загуби с 1:2 на своя стадион "Ауди Шпортпарк" от Хофенхайм, който пък все още не познава вкуса на поражението.

Сандро Вагнер се възползва от отлично центриране на Андрей Крамарич отдясно и от непосредствена близост насочи топката във вратата на Инголщат за 0:1 в 11-ата минута. В 35-ата минута Карем Демирбай с много хубав удар от дъгата на наказателното поле направи резултата 0:2. Гостите можеха да спечелят и с още по-изразителен резултат, но вместо това Лукас Хинтерзеер направи поражението на домакините по-почетно с гол от дузпа в четвъртата минута на добавеното време. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за игра с ръка на Лукас Руп, като решението на рефера изглеждаше дискусионно.

Хофенхайм събра 10 точки и заема седма позиция в класирането, докато Инголщат остава с едва една точка и се намира на 16-о място.